חדש באתר
קהילת "אוהל אברהם" – רוטרדם, הולנד
ohel-abraham.nl/

קהילת "אוהל אברהם" – רוטרדם, הולנד

אוהל אברהם

קהילת "אוהל אברהם" הינה קהילת בני נח השוכנת ברוטרדם, הולנד.

(מתוך האתר של "אוהל אברהם")

אוהל אברהם נוסדה על מנת לבטא את הצדדים של החום וקבלת האורחים המאפיינים את יהדות התורה, בהתבסס על המודל של אברהם אבינו (בראשית, י”ח, א-י”ח). בדומה לאברהם אבינו, מטרתנו הינה לשתף את המסר הרוחני המוסרי של התורה, כפי שהובא ע”י ה’ למשה רבנו על הר סיני, עם יהודים וכלל בני האדם (בראשית, ט’, ח-י”ז). היהדות מציעה חוכמה הן ליהודים והן ללא-יהודים, ללא כל צורך בגיור עבור הלא יהודים.

קהילה

אוהל אברהם אינו שואף להיות קהילה במובן ההלכתי, אלא מעוניין לתמוך בקהילה של NIG (Dutch Orthodox Federation) ברוטרדם.

מטרתנו להגיע אל יהודים מסונפים, שבי ישראל, על מנת לצרף אותם בחזרה לעם ישראל, ולקבל בברכה את פני זרע ישראל, בני נוח, ואת כל שאר “המחפשים” תפילה, לימוד ופעילויות חברתיות. אוהל אברהם הינו אוזן קשבת ומענה לאותם אנשים השוקלים לחזור ליהדות התורה ולעם ישראל.

אתר אינטרנט

בעזרת אתר האינטרנט אנחנו מציעים מידע לגבי יהדות התורה לכל מי שחפץ להכיר יהודים ויהדות. בעזרת מאמרים, קבצים להורדה וסרטוני וידיאו אנחנו שואפים להפוך את המסורת היהודית, על מאות שנות חוכמתה, לנגישה לכל מי שמעוניין. בסופו של דבר, באתר האינטרנט יהיו זמינים קורסים מקוונים מעוררי השראה, שיעסקו בחינוך יהודי תורני.

פעילויות נגישות

אוהל אברהם ברוטרדם מארגן תפילות ושיעורים קצרים המועברים ע”י מגוון רחב של מרצים, סמינרים המונחים ע”י מורים מנוסים, והרצאות המועברות ע”י מרצים אורחים מעוררי השראה. מתנדבים החלו לארגן ימי משפחה לזוגות עם ילדים קטנים ויחלו ליזום פעילויות שנועדו לנשים. גם כאן, כל אחד מוזמן להשתתף בפעילויות של אוהל אברהם בכל עת. אוהלו של אברהם תמיד פתוח

היסטוריה של יהודי ספרד ופורטוגל

אוהל אברהם שואף להנציח את ההיסטוריה העשירה של יהודי רוטרדם, שהתחילה עם אברהם דה פינטו (1611-1678), מייסד הקהילה היהודית הראשונה ברוטרדם. באוהל אברהם משוכנעים כי לאוריינטציה הקלאסית של יהדות ספרד יש הרבה מה להציע לאדם בן זמננו.

חברה

אוהל אברהם מעוניין לתרום תרומה מקומית ומוחשית לרווחת העיר רוטרדם, וזאת ע”י השתתפות בדו שיח דתי והשתתפות בפעילויות חברתיות (ירמיהו, כ”ט, ד-ז). הצעות ויוזמות יתקבלו בברכה.

www.ohel-abraham.nl

ohel1

העמוד פייסבוק:

https://www.facebook.com/ohelabraham

 

Vijverhofstraat 112, Rotterdam

  אנו צריכים את עזרתכם להמשך עבודתנו. תרום עכשיו!

About efi

avatar

השאר תגובה