חדש באתר

מעגלי השנה

חג שמח ממשיח בן דוד!

Read More »

שידור חגיגי בכ"ז מרחשוון ע"י הרב אורי שרקי

Read More »

חג אנושות שמח לבני נח

השבוע התכנסו כ25 אלף לא יהודים כדי לחגוג חג שנתקן במיוחד בעבורם: חג האנושות. מתוך עלון שבת עולם קטן כתבה נמלאה – https://noahideworldcenter.org/wphebrew/wp-content/uploads/2016/12/כתבת-בני-נח-סופי.pdf Read More »

כ"ז בחשון -חג של אנושות, חג של בני נח

לכבוד ידידינו היקרים, בני נוח בכל העולם! שמחה גדולה היא לנו לחגוג יחד עמכם את חג האומות כמדי שנה בשנה, ביום כ"ז במרחשוון. מאז שהחילונו מזה מספר שנים בציון היום הזה, יום כריתת הברית בין הבורא לאנושות בימי נוח, הלכה והתעצמה התנועה העולמית של בני נוח. זהו קידוש שם שמים והגשמת דברי הנביאים לעינינו. חג שמח לכל באי עולם! אוהבכם, ... Read More »

ראש שונה

בריאתו של אדם הראשון Read More »

אפית מצה שמורה

תהליך אפיית מצה בישיבת מרכז הרב, ירושלים. פסח התשע"ה Read More »

סוכות – פסח האומות – הרב אורי שרקי

לכאורה תאריכו של חג הסוכות משונה ביותר. התורה אומרת "למען ידעו דרתיכם כי בסכות הושבתי את בני ישראל, בהוציאי אותם מארץ מצרים" (ויקרא כג, מג). רומזת התורה למאורע המסופר בפרשת בא: 'ויסעו בני ישראל מרעמסס סכתה' (שמות יב, לז), לאמור שבאותה שעה ישבו בני ישראל בּסֻכּוֹת. הן אם נפרש שהיו סוכות אלו כפשוטן, והן אם נאמר שאלה היו ענני כבוד. ... Read More »

על מה אנחנו מבקשים סליחה? – מתוך הרב והפרופסור

… Rav Ouri Cherkiעל מה אנחנו מבקשים סליחה?על מה אנחנו מבקשים סליחה? – מתוך הרב והפרופסורheight 480width 640duration 00:15:46.96bitrate 533 kb/s גם בתוכנית זו של "הרב והפרופסור" מבקשים סליחה: על עניינים לאומיים, מאירועים מהעבר והווה, וכמובן – אחד מהשני. אז על מה הרב אורי שרקי והפרופסור קרלו שטרנגר מתחרטים? ומהי בעצם המטרה בלבקש סליחה? הרב אורי שרקי והפרופסור קרלו שטרנגר ... Read More »

י"ז בתמוז

Read More »

חג הפסח – חג החירות.

מאת הרב אורי שרקי. חג הפסח הוא חג גדול, הוא החג שגילה לעולם כולו, שהחירות היא דבר אפשרי. אכן התורה מכנה את מצרים בשם בית עבדים לא רק משום שאנחנו היינו עבדים שם ולא רק משום שמצרים הייתה מלאה בעבדים. אלא בגלל שכל התפיסה המצרית של המציאות, היא תפיסה עבדותית. הרי במצרים כולם היו עבדים. גם העבדים, גם האדונים היו ... Read More »