חדש באתר

מאמרים

לקט מאמרים בנושאים שונים

 • האקטואליות של היהדות. הרב אורי שרקי

  האקטואליות של היהדות. הרב אורי שרקי

  הפילוסוף היהודי-צרפתי אנרי ברגסון סבר שהנצרות עולה על היהדות, משום שלדעתו אלוהי היהדות אינו מתעניין אלא בעמו, בעוד שהנצרות מרחיבה את תחום עניינו של האלוהים לאנו...

 • היפרדות לברכה?!

  היפרדות לברכה?!

  פעמיים נמנו אבותינו במדבר, בתחילת הספר ובפרשתנו, עניין מרכזי הגורם לחז"ל לראות בו את "לב" הספר ועל כן נקרא הוא "ספר הפקודים". אולם שוני...

 • פרשת בלעם

  פרשת בלעם

  אמרו חז"ל (בבא בתרא יד, ב): "משה כתב ספרו ואיוב ופרשת בלעם". אמנם כלולות נבואותיו של בלעם בספר התורה, ומה הצורך לציין שמשה כתב אותן, והלוא כל התו...

 • שאלות ותשובות עם הרב שרקי בנושא בני נח והמסר האוניברסלי של היהדות
 • מפגש הרב עם נפתלי בנט

  מפגש הרב עם נפתלי בנט

  14 באוקטובר נפגש הרב עם נפתלי בנט, שר החינוך ושר התפוצות, לשיחה בנושא הפצת רעיון בני נוח בארץ ובעולם. השר הביע התעניינות רבה וביקש להמשיך להיפגש בעניין. –...

האקטואליות של היהדות. הרב אורי שרקי

הפילוסוף היהודי-צרפתי אנרי ברגסון סבר שהנצרות עולה על היהדות, משום שלדעתו אלוהי היהדות אינו מתעניין אלא בעמו, בעוד שהנצרות מרחיבה את תחום עניינו של האלוהים לאנושות כולה. טענה זו, שאינה אלא חולייה בשרשרת הארוכה של הביקורת על היהדות מדורי דורות, בנויה על בורות מחד גיסא ועל מציאות מאידך גיסא. על בורות, משום שכל המצוי במעט בספרות היהדות מראשיתה ועד ימינו ... Read More »

היפרדות לברכה?!

פעמיים נמנו אבותינו במדבר, בתחילת הספר ובפרשתנו, עניין מרכזי הגורם לחז"ל לראות בו את "לב" הספר ועל כן נקרא הוא "ספר הפקודים". אולם שונים הם המניינים, ובפרשתנו, כהמשך ישיר למעשה פנחס שעצר במסירות נפש גדולה את ההתבוללות עם בנות מדין, אנו מדגישים את ייחודיותו של עם ישראל, נבדלותו על פני האחרים, וכך כותב רש"י: "לפי שהיו האומות מבזין את עם ... Read More »

פרשת בלעם

פרשת בלק

אמרו חז"ל (בבא בתרא יד, ב): "משה כתב ספרו ואיוב ופרשת בלעם". אמנם כלולות נבואותיו של בלעם בספר התורה, ומה הצורך לציין שמשה כתב אותן, והלוא כל התורה נכתבה על ידי משה? אלא שיש לנבואותיו של בלעם מעמד מיוחד כמייצגות את עולם הרוח של אומות העולם, שבלעם הוא עבורן מה שמשה הוא עבור ישראל, כמשמעות הפשוטה של הביטוי שבאומות קם ... Read More »

שאלות ותשובות עם הרב שרקי בנושא בני נח והמסר האוניברסלי של היהדות

Read More »

מפגש הרב עם נפתלי בנט

14 באוקטובר נפגש הרב עם נפתלי בנט, שר החינוך ושר התפוצות, לשיחה בנושא הפצת רעיון בני נוח בארץ ובעולם. השר הביע התעניינות רבה וביקש להמשיך להיפגש בעניין. – בתמונות: הרב עם בנט, ועם אפי צ'ובן מנכ"ל ברית עולם, המרכז העולמי לבני נח. Read More »

איסור נישואים חד-מיניים

הצהרה המרכז העולמי לבני נוח – ברית עולם מזכיר שהחלטת בית המשפט העליון של ארצות הברית המאשרת נישואים חד-מיניים הינה עבירה על החוקה האוניברסלית של בני נוח, ושהיא תועבה על פי התורה. ארה"ב נסוגה בכך מחובתה להעמיד חוקים ישרים ומוסריים ומאבדת אחת מזכויותיה לפני האלוהים. Read More »

בדמייך חיי

רק חמישה ימים לאחר הירצחו הוכר שלום יוחאי שרקי הי"ד כנפגע פעולת איבה. עד אז, למרות שסימנים רבים בשטח הוכיחו שמדובר בפיגוע טרור, המשטרה לא שללה את האפשרות שמדובר בתאונת דרכים. בעיני אביו של שלום, הרב אורי שרקי, ההתמהמהות הזאת, היא חלק מבעיה כללית שאחזה במדינת ישראל. "אני מבין שמבחינת האתיקה המקצועית לא ממהרים לקבוע מסמרות, אבל השאלה היא מה ... Read More »

איך הייתם רוצים את הסידור שלכם

איך הייתם רוצים את הסידור שלכם?? – המשאל הגדול… בימים אלו אנו מסיימים לכתוב את הסידור לבני נח באנגלית/ צרפתית. רצינו להתיעץ איתכם, איך הייתם רוצים אותו. שימו לב. דעתכם חשובה לנו גם כדי להוציא בקרוב אפליקציה! אתם מוזמנים לתמוך בנו בהוצאת הסידור – https://noahideworldcenter.org/projects/projects/publishing-of-a-siddur-for-bnei-noah/ Read More »

סוכות – פסח האומות – הרב אורי שרקי

לכאורה תאריכו של חג הסוכות משונה ביותר. התורה אומרת "למען ידעו דרתיכם כי בסכות הושבתי את בני ישראל, בהוציאי אותם מארץ מצרים" (ויקרא כג, מג). רומזת התורה למאורע המסופר בפרשת בא: 'ויסעו בני ישראל מרעמסס סכתה' (שמות יב, לז), לאמור שבאותה שעה ישבו בני ישראל בּסֻכּוֹת. הן אם נפרש שהיו סוכות אלו כפשוטן, והן אם נאמר שאלה היו ענני כבוד. ... Read More »

אחרי 2,500 שנה: הרבנות העניקה מעמד "גר תושב"

  בית דין בראשות הרב הראשי דוד לאו העניק את המעמד לג‘ורג‘ שטרייכמן, יליד אוקראינה, לו נמכרו קרקעות הארץ במסגרת ”היתר מכירה“. שטרייכמן זכה למעמד מיוחד בשל היותו נכרי המאמין באלוהי ישראל. אלפיים וחמש מאות שנה אחרי שבית דין בישראל העניק לאדם מעמד של 'גר תושב' – המסורת חודשה: בית דין בראשות הרב הראשי דוד לאו, הרב ציון בוארון והרב ... Read More »