חדש באתר

Author Archives: efi

avatar

האקטואליות של היהדות. הרב אורי שרקי

הפילוסוף היהודי-צרפתי אנרי ברגסון סבר שהנצרות עולה על היהדות, משום שלדעתו אלוהי היהדות אינו מתעניין אלא בעמו, בעוד שהנצרות מרחיבה את תחום עניינו של האלוהים לאנושות כולה. טענה זו, שאינה אלא חולייה בשרשרת הארוכה של הביקורת על היהדות מדורי דורות, בנויה על בורות מחד גיסא ועל מציאות מאידך גיסא. על בורות, משום שכל המצוי במעט בספרות היהדות מראשיתה ועד ימינו ... Read More »

דו-שיח בין הרב אורי שרקי לד"ר יורם חזוני

Read More »

ערב פתיחה בית שלום יוחאי

לצפיה בווידאו Read More »

בית שלום יוחאי

בית שלום יוחאי, המשכן החדש של "ברית עולם – המרכז ללימודי יהדות ואוניברסליות" לוח שיעורים תרשמו לרשימת התפוצה שלנו כדי להיות מעודכנים Read More »

שידור חגיגי בכ"ז מרחשוון ע"י הרב אורי שרקי

Read More »

חג אנושות שמח לבני נח

השבוע התכנסו כ25 אלף לא יהודים כדי לחגוג חג שנתקן במיוחד בעבורם: חג האנושות. מתוך עלון שבת עולם קטן כתבה נמלאה – http://noahideworldcenter.org/wphebrew/wp-content/uploads/2016/12/כתבת-בני-נח-סופי.pdf Read More »

שאלות ותשובות עם הרב שרקי בנושא בני נח והמסר האוניברסלי של היהדות

Read More »

כ"ז בחשון -חג של אנושות, חג של בני נח

לכבוד ידידינו היקרים, בני נוח בכל העולם! שמחה גדולה היא לנו לחגוג יחד עמכם את חג האומות כמדי שנה בשנה, ביום כ"ז במרחשוון. מאז שהחילונו מזה מספר שנים בציון היום הזה, יום כריתת הברית בין הבורא לאנושות בימי נוח, הלכה והתעצמה התנועה העולמית של בני נוח. זהו קידוש שם שמים והגשמת דברי הנביאים לעינינו. חג שמח לכל באי עולם! אוהבכם, ... Read More »

מפגש הרב עם נפתלי בנט

14 באוקטובר נפגש הרב עם נפתלי בנט, שר החינוך ושר התפוצות, לשיחה בנושא הפצת רעיון בני נוח בארץ ובעולם. השר הביע התעניינות רבה וביקש להמשיך להיפגש בעניין. – בתמונות: הרב עם בנט, ועם אפי צ'ובן מנכ"ל ברית עולם, המרכז העולמי לבני נח. Read More »

ראש שונה

בריאתו של אדם הראשון Read More »