חדש באתר

Author Archives: efi

avatar

סמינריון בקהילת בני נח בכפר דשקוביץ', מערב אוקראינה

ב23-25 באוגוסט התקיים סמינריון בקהילת בני נח בכפר דשקוביץ', מערב אוקראינה. נושא הסמינריון – "חיזוק זיהוי עצמי של בני נח ותפקידם בתיקון העולם". מספר משתתפים – 50 איש ממדינות שונות – אוקראינה, רוסיה לבנה, רומניה, צ'כיה, ישראל, גרמניה. בתוכנית: הכרות בין חברי הקהילה לבני נח אורחים הצגת ניסיון ואורח חיים שונים בקהילות שונות. קבלת שבת משותפת תפילה משותפת שיעורים דיונים ... Read More »

בית שלום יוחאי

דף פייסבוק: https://www.facebook.com/merkazshalomy/ קבוצת ווטסאפ: https://chat.whatsapp.com/Lfiq4BIJITpFiyVtmkuWvm (את הקישור ניתן לשתף עם חברים כדי לצרפם לקבוצה) אתר: http://merkaz.bnoah.org/ יום ראשון: מרכז קדם (בשיתוף עם תנועת "עזרא") 17:30-22:00 תכנית לימוד לסטודנטים וסטודנטיות בגילאי 23-30, בהשתתפות סמלית. מסע מעמיק של לימוד, יצירה ובירור באמצעות שיח חי עם הקבוצה ועם מרצי חוץ. דף פייסבוק: https://www.facebook.com/kedemezra/ ליצירת קשר:  052-607-0178 (דוד) – kedem@ezra.org.il יום שני: קפה דעת אוניברסיטה ... Read More »

יסודות נואחיזם

בני נח בני נח – לא יהודים, אשר שואפים לקיום נכון של שבע מצוות אשר ציווה להם אלוהים בהתאם למסורת יהודית. בני נח אשר הזהירו הצהרת בני נח מפני בית דין יכולים לקחת על עצמם קיום מצוות מסוימות נוספות. על יסודות נואחיזם כאן – http://noahideworldcenter.org/7-he/   Read More »

הקמפיין של הרב אורי שרקי

הרב אורי שרקי יצא לקמפיין מימון המונים להקמת "מרכז שלום יוחאי" שיהיה מרכז בעל חשיבות לאומית שמתמודד עם שאלות היסוד של התרבות. במרכז הזה ירוכזו כל הפעילויות של הרב. המטרה היא לעשות מהפכה רוחנית ותרבותית בציבוריות הישראלית. בזמן הקמפיין כל שקל שתתרום יוכפל בשניים על ידי תורמים שהתחייבו לכך. הנעשה כיום במרכז בית שלום יוחאי: בית מדרש גבוה ללימודי אמונה ... Read More »

האקטואליות של היהדות. הרב אורי שרקי

הפילוסוף היהודי-צרפתי אנרי ברגסון סבר שהנצרות עולה על היהדות, משום שלדעתו אלוהי היהדות אינו מתעניין אלא בעמו, בעוד שהנצרות מרחיבה את תחום עניינו של האלוהים לאנושות כולה. טענה זו, שאינה אלא חולייה בשרשרת הארוכה של הביקורת על היהדות מדורי דורות, בנויה על בורות מחד גיסא ועל מציאות מאידך גיסא. על בורות, משום שכל המצוי במעט בספרות היהדות מראשיתה ועד ימינו ... Read More »

דו-שיח בין הרב אורי שרקי לד"ר יורם חזוני

Read More »

ערב פתיחה בית שלום יוחאי

לצפיה בווידאו Read More »

בית שלום יוחאי

בית שלום יוחאי, המשכן החדש של "ברית עולם – המרכז ללימודי יהדות ואוניברסליות" לוח שיעורים תרשמו לרשימת התפוצה שלנו כדי להיות מעודכנים Read More »

שידור חגיגי בכ"ז מרחשוון ע"י הרב אורי שרקי

Read More »

חג אנושות שמח לבני נח

השבוע התכנסו כ25 אלף לא יהודים כדי לחגוג חג שנתקן במיוחד בעבורם: חג האנושות. מתוך עלון שבת עולם קטן כתבה נמלאה – http://noahideworldcenter.org/wphebrew/wp-content/uploads/2016/12/כתבת-בני-נח-סופי.pdf Read More »

יסודות נואחיזם