חדש באתר

Author Archives: noahide

avatar
נתן בר מנהל האתר יש בעיות, שאלות? תכתבו - uniart.net@gmail.com

השר איוב קרא כריז שהוא רואה את עצמו כמי שייצג את עניינם של בני נוח

IMG-20170221-WA0005

השר איוב קרא שהתמנה לאחרונה לשר בלי תיק בממשלה, הכריז שהוא רואה את עצמו כמי שייצג את עניינם של בני נוח. בפגישה בינו לבין הרב אורי שרקי יו"ר ברית עולם – המרכז העולמי לבני נוח, הבטיח השר לקדם את עניינם של בני נוח ואת פעילות הארגון בשיתוף פעולה עם גורמים נוספים כגון חב"ד. בקרוב יבקר השר במשרדי ברית עולם. הוא ... Read More »

היפרדות לברכה?!

numbers-bible

פעמיים נמנו אבותינו במדבר, בתחילת הספר ובפרשתנו, עניין מרכזי הגורם לחז"ל לראות בו את "לב" הספר ועל כן נקרא הוא "ספר הפקודים". אולם שונים הם המניינים, ובפרשתנו, כהמשך ישיר למעשה פנחס שעצר במסירות נפש גדולה את ההתבוללות עם בנות מדין, אנו מדגישים את ייחודיותו של עם ישראל, נבדלותו על פני האחרים, וכך כותב רש"י: "לפי שהיו האומות מבזין את עם ... Read More »

פרשת בלעם

פרשת בלק

אמרו חז"ל (בבא בתרא יד, ב): "משה כתב ספרו ואיוב ופרשת בלעם". אמנם כלולות נבואותיו של בלעם בספר התורה, ומה הצורך לציין שמשה כתב אותן, והלוא כל התורה נכתבה על ידי משה? אלא שיש לנבואותיו של בלעם מעמד מיוחד כמייצגות את עולם הרוח של אומות העולם, שבלעם הוא עבורן מה שמשה הוא עבור ישראל, כמשמעות הפשוטה של הביטוי שבאומות קם ... Read More »

בדמייך חיי

הרב אורי שרקי. ''יותר בריא להיבנות'' צילום: אריק סולטן

רק חמישה ימים לאחר הירצחו הוכר שלום יוחאי שרקי הי"ד כנפגע פעולת איבה. עד אז, למרות שסימנים רבים בשטח הוכיחו שמדובר בפיגוע טרור, המשטרה לא שללה את האפשרות שמדובר בתאונת דרכים. בעיני אביו של שלום, הרב אורי שרקי, ההתמהמהות הזאת, היא חלק מבעיה כללית שאחזה במדינת ישראל. "אני מבין שמבחינת האתיקה המקצועית לא ממהרים לקבוע מסמרות, אבל השאלה היא מה ... Read More »

איך הייתם רוצים את הסידור שלכם

איך הייתם רוצים את הסידור שלכם?? – המשאל הגדול… בימים אלו אנו מסיימים לכתוב את הסידור לבני נח באנגלית/ צרפתית. רצינו להתיעץ איתכם, איך הייתם רוצים אותו. שימו לב. דעתכם חשובה לנו גם כדי להוציא בקרוב אפליקציה! אתם מוזמנים לתמוך בנו בהוצאת הסידור – http://noahideworldcenter.org/projects/projects/publishing-of-a-siddur-for-bnei-noah/ Read More »

י"ז בתמוז

throws_the_tablets1-637x330

Read More »

מרכזיותה של ירושלים

מאת הרב אורי שרקי. יום גדול הוא יום ירושלים. הוא יום שבו אנחנו מציינים את חזרתו של עם ישראל אחרי אלפיים שנות גלות אל ירושלים הבנויה, העיר שכל העולם כולו נושא עיניים אליה אנחנו מכירים בעולם כולו שאיפות אדירות של געגוע אל ירושלים. יום גדול הוא יום ירושלים. הוא יום שבו אנחנו מציינים את חזרתו של עם ישראל אחרי אלפיים ... Read More »

יום העצמאות חלק 1

יום העצמאות של מדינת ישראל שונה מכל החגים הלאומיים של כל העמים כולם. כל שאר העמים שמחים כאשר הם מגיעים לידי עצמאות או שארע איזה מאורע משמעותי מבחינה לאומית אצלם. וזו באמת שמחה של אותו הציבור, של אותה האומה. מה שאין כן, יום העצמאות של העם היהודי אוטומטית אפשר לאמר זה יום שיש לו השפעה על כל העולם כולו. אם ... Read More »

יום העצמאות חלק 2

יום העצמאות של מדינת ישראל שונה מכל החגים הלאומיים של כל העמים כולם. כל שאר העמים שמחים כאשר הם מגיעים לידי עצמאות או שארע איזה מאורע משמעותי מבחינה לאומית אצלם. וזו באמת שמחה של אותו הציבור, של אותה האומה. מה שאין כן, יום העצמאות של העם היהודי אוטומטית אפשר לאמר זה יום שיש לו השפעה על כל העולם כולו. האמת ... Read More »

ספירת העומר

בזמן שבית המקדש היה קיים בירושלים, ביום השני של פסח היה מוקרב בבית המקדש קרבן העומר, כלומר השעורים הראשונים שניקצרו היו מוקרבים כמנחה לפני אלוהי ישראל ומכאן ואילך התחילה ספירה של חמישים יום הנקראת ספירת העומר, כלומר ספירת חמישים יום מאז הקרבת קרבן העומר עד שמגיעים אל חג השבועות שבו מביאים לחם מחיטה על גבי המזבח. כלומר יש איזה מעבר ... Read More »