מכתב על מהות העניין‎

ספרו בגויים כבודו

rav_cherkiמשחר ההיסטוריה הוטל על זרעו של אברהם להיות לברכה לכל משפחות האדמה (בראשית יב, ג). כשנבחר עם ישראל וקיבל את תורת ה', הוטל עליו היעוד של "ממלכת כהנים" עבור העולם כולו. במהלך ההיסטוריה השפענו רבות על התרבות האנושית לטובה, אך לא תמיד ניתן היה להשמיע את דבר ה' בטהרתו, הן מפני שלא בשלה לכך ההכרה באנושות, והן משום שמאורעות השעה דחקו את עם ישראל למלחמת הישרדות, שחייבה אותו לטפל ראשית כל בעצמו.

עתה, עם שיבת ציון, חזר העם היהודי לעמדה מרכזית בקרב משפחת העמים, המאפשרת לו להשמיע את דבר ה' לאומות ללא פחד וללא משוא פנים, ובאהבה.

העולם נתון למשבר זהות חריף המתבטא במאבקים בין תרבויות, השואפות להגמוניה על הובלת האנושות מהבחינה הערכית והפוליטית גם יחד. במרכז ההתנגשות בין המזרח למערב נתון עם ישראל, כשמצופה ממנו להשמיע את דברו.

יש לתורת ישראל מקדמת דנא מסורת על שתי דתות מאת ה'. האחת, המיועדת לעם ישראל בתור אומה כהנת, כוללת תרי"ג מצוות, המסדירות את חיי האומה. והאחת, מיועדת לכל באי עולם, היא תורת בני נוח, שיסודותיה מעטים, אך ענפיה רבים, ומותאמים לכל אומה לפי תוכני תרבותה המיוחדים לה.

על מנת לספק את המענה לתביעה הרוחנית-ערכית לקבלת דבר ה' מפי עם ישראל בקרב האנושות, הקימונו בירושים את ארגון "ברית עולם – המרכז העולמי לבני נוח", העומד בקשר מתמיד עם אנשים רבים ברחבי העולם, הצמאים לדבר ה'.

הפעילות רבה, האמצעים העומדים לרשותנו מעטים, והחזון גדול.

זכות עצומה היא להיות שותפים להגשמת דברי הנביאים שהבטיחו שיבואו ימים שבהם: "וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים, וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל-הַר ה' אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב, וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו, וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו:  כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה, וּדְבַר-יְהוָה מִירוּשָׁלִָם" (ישעיה ב). "כִּי-אָז אֶהְפֹּךְ אֶל-עַמִּים, שָׂפָה בְרוּרָה, לִקְרֹא כֻלָּם בְּשֵׁם יְהוָה, לְעָבְדוֹ שְׁכֶם אֶחָד" (צפניה ג).  "וְהָיָה יְהוָה לְמֶלֶךְ, עַל-כָּל-הָאָרֶץ; בַּיּוֹם הַהוּא, יִהְיֶה יְהוָה אֶחָד–וּשְׁמוֹ אֶחָד" (זכריה יד).

הבה נהיה שותפים כולנו בהגשמת החזון הגדול של תיקון העולם.

אוהבכם,

אורי שרקי